Audiohobby.pl

Manta V7 - opinie

majkel

  • 7476 / 5893
  • Ekspert
26-05-2008, 17:09
Panie i Panowie, kto z Was miał do czynienia z tym oto zestawem? Czy warto zainwestować? Może sam wzmacniacz to będzie lepszy wybór? Jakie są szanse na poprawę dźwięku poprzez wymianę lamp?

http://www.manta.com.pl/prasa/audiov7.jpg

gutekbull

  • 498 / 5843
  • Zaawansowany użytkownik
26-05-2008, 17:44
majkel  =>  to jest forum audiofilskie ;-)

nowy2bis

  • 1058 / 5894
  • Ekspert
26-05-2008, 18:18
na tamtym forum jeden konstruktor i tuningowiec o bardzo wysokiej samoocenie robił Hi-End z odgrywaczy Manty na scalakach Wolfsona

Triceramops

  • 280 / 5896
  • Zaawansowany użytkownik
26-05-2008, 19:40
Frufel?

zoltar7

  • 1309 / 5896
  • Ekspert
26-05-2008, 19:52
A mnie zaciekawiła ta kwestia Vify... coś mi sie wydaje, że Vifa jednak nadal nie jest Chińska... co najwyżej produkuje w Chinach. Ostatnio mieli przywrócić tę markę głośnikom.

  • Gość
26-05-2008, 19:52
Ja to widziałem z bliska... Nawet grało. Chyba coś o tym już wspominałem.
Zespoły głośnikowe Manty V7 sa prawdopodobnie na głosnikach Hi-Vi wykorzystywanych tez w bardzo ekskluzywnie wyglądających kolumnach (oczywiście wyglad jest dla srok).
Kolumny Manty są dość duże i ciężkie jak na monitory. Wzmacniacz ma obudowę wykoaną z grubych płyt aluminiowych i skrecaną imbusami. Elementy toczone i frezowane. Z bliska jakość wykonani anie wyglada już tak dobrze. Ogólne odczucie miałem takie jakby całość wykonał amator wyposarzony w ciężki ale przestarzały sprzęt, który sie bardzo starał by wyglad osiagnąć jak najbardziej industrialny. Krawędzie płyt wydawały mi się zbyt ostre, sruby jakby za mało precyzyjnie osadzone, a powierchnia szorstka w dotyku - jakby nie dość dobrze wykończona. Całość wydaje się trochę surowa.
Kolumny głosnikowe wręcz przeciwnie - duży blit i fantazyjne głośniki dawały hi-endowy wygląd, ale nadal miałem poczucie że materiały coś udają. To co wyglada na lakier fortepianowy jest prawdopodobnie błuszcząca plastikowa nakładką na górę i dół obudowy, a okleina boków wygląda na laminat którym przystraja się elementy wykończenia samochodów udających większy luksus niż powinny.

Nic nie powiem o brzmieniu. urżądzenie grało dosłownie kilka brzdąknięć z filmu reklamowego, które na V7 brzmiały tak samo jak na V3 i generalnie na wszystkim brzmiałyby tak samo. Duży bas. Urządzenie szumi dość wyraźnie na ciszy (przy głosności na max oczywiście), ale nie jest to męczące ani zauważalne w normalnym odsłuchu...

Aaaa i jeszcze hi-endowa ciekawostka. .. Podłaczone było grubaśnymi zaskrońcami Alpharda :)



PS. samego wzmacniacza nie sprzedają.

  • Gość
26-05-2008, 21:24
Ale dobrze radzisz... Może od razu coś z audionote poleć to będzie godna konkurencja ;)

Tylko nie wiem czemu nie sprzedają takich z głosnikami po 1800 PLN za komplet?

aasat

  • 2263 / 5876
  • Ekspert
26-05-2008, 21:31
>> gutekbull, 2008-05-26 17:44:23
> majkel => to jest forum audiofilskie ;-)

A może ten zestaw okaże się drugimi CAL! :-)

Arek_50

  • 1130 / 5896
  • Ekspert
26-05-2008, 21:33
Jak zwykle chodzi o pieniadze.A w normalnych krajach sprzataczka zarabia ...no wiesz ile.

Triceramops

  • 280 / 5896
  • Zaawansowany użytkownik
26-05-2008, 21:49
>A może ten zestaw okaże się drugimi CAL! :-)

Po doświadczeniach z kablem Synapse i C. A. Live! ciekaw jestem czy aby kabel głośnikowy Belkina nie byłby równie dobry. Przewodniki solid core z miedzi PCOCC, porządne wtyki BFA... Ciekawe, czy w Polsce jest dostępny?

Zildjian

  • 41 / 5862
  • Użytkownik
27-05-2008, 13:33
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

W biurze mam Mantę Oberon podłączoną do nagrywarki Panasonica i brzmi to zważywszy cenę kompletu prze-świetnie !!! i było to dla mnie większym zaskoczeniem niżli V7, którą także mam - w domu.  Co do jakości wykonania zgadzam się z Qubriciem. Co do brzmienia - ot właśnie, musiała wrócić do serwisu, bo jedna z lampek wysiadła. Przy próbie dociśnięcia -była lużnawa ,rozsypała mi się u podstawy. Serwis bierze kurierem na jego koszt.
1sze wrażenia - zważywszy cenę - absolutnie pozytywne. Góra - bajka ! warta znacznie więęększych pieniędzy, środek - eufoniczny ale ciut mało wyrazisty,bas - za duży(ale czasem się przydaje-patrz niżej), chyba trzeba pokombinować z dziurą a i chyba trzeba porządne statywy- na razie kolumienki stoją na Zollerach. Od początku jadę na ulubionychi/k Sonusa, jako głośnikowy próbowałem XLO 6 i nowy LFD - nie ma sensu. Nie ma istotnych różnic ! Podobnie, piecyk i kolumienki grają tylko ze sobą !!! Dawno nie słyszałem tak dobitnie brzmiących straszych płyt ECM...... Enrico Rava, Abercrombie. Większe składy a zwłaszcza młocka rockowa pokazuje ograniczenia dynamiki i separacji ,choć kumple (trzeżwi) omal nie posikali się słysząc Come Together :-))

Aha, zmieniłem kabel sieciowy z Audiograde "fatman" (określ. moje) na Merlin (związani z Talk\'iem) chyba Tarantulla za ok. 3 stówy - każdy usłyszał pozytywną róznicę. Wracam z wrażeniami po powrocie z serwisu a i o samym serwisie,mam nadzieję,będą pozytywy.


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

Triceramops

  • 280 / 5896
  • Zaawansowany użytkownik
27-05-2008, 14:31
Obejrzawszy zdjęcie wzmacniacza Oberon zastanawiam się, czy wewnątrz niewielkiego pudełka nie kryje się jakiś Tripath lub podobny układ...

Zildjian

  • 41 / 5862
  • Użytkownik
27-05-2008, 14:37
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

Zildjian

  • 41 / 5862
  • Użytkownik
27-05-2008, 14:37
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Too old to rock and roll ,too young to die !\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"